CZYTAMY Z FIRMĄ AMAZON!

21.05.2017 r. podczas imprezy – Biegu Lwa, firma Amazon zorganizowała konkurs, do realizacji, którego zaangażowani zostali uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym. Zarówno mały, jak i duży, chłopiec czy dziewczynka, pan czy pani – wszyscy mogli wziąć udział w konkursie. Zainteresowanie było naprawdę bardzo duże, ponieważ nagrodą główną był czytnik ebooków. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał nagrodę gwarantowaną w postaci gadżetów firmy Amazon. Zadaniem uczestników było przeczytanie na czytniku ebooków – fragmentu książki Dzieci z Bullerbyn w taki sposób, aby zaciekawić i zainteresować wymagające jury, w skład którego wchodziły przede wszystkim dzieci z naszej szkoły. Tak, to one miały decydujący głos w tej sprawie, dlatego, żeby otrzymać nagrodę główną, trzeba było się naprawdę postarać i zapanować nad tremą! Uczniowie oceniali m.in. zaangażowanie, intonację, zdolności aktorskie oraz płynność przeczytanego tekstu. Każdy uczestnik mógł otrzymać punkty w skali od 1 do 100 w zależności od zaprezentowanych umiejętności. W atmosferze dobrej lektury, czas upłynął naprawdę szybko i bardzo miło. Dodatkowo firma Amazon przygotowała słodki poczęstunek w postaci pomarańczowej waty cukrowej. Było naprawdę słodko!

Z niecierpliwością oczekujemy reedycji w przyszłym roku!


WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW
Ponownie w naszej szkole!

W okresie od października do połowy lutego 62 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w III Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelnicza”, który promuje czytelnictwo. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwszy etap–szkolny, polegał na przeczytaniu dziesięciu wybranych książek i rozwiązaniu testów. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści, ale także umiejętnością korzystania z wielu źródeł informacji. W pierwszym etapie konkursu uczestników mogli wspierać rodzice, dzięki czemu była to dla wielu wspaniała rodzinna zabawa. 7 marca 2017r. 16 uczniów z klas II-III oraz 11 z klas IV-VI przystąpiło do rozwiązywania testów kwalifikacyjnych do półfinałów wojewódzkich z Ogólnopolskiego „Konkursu Wielka Liga Czytelników”. Do półfinału zakwalifikowały się Michalina Piechowiak, Martyna Zakrzewska i Wiktoria Kurka (klasy młodsze) oraz Alicja Obstalecka, Julia Drąg i Kamila Gdowska (grupa starsza). Dla wszystkich 27 uczestników tego etapu wspaniałe książki ufundowała firma Amazon. Nasze zwycięskie drużyny spotkały się, 21 kwietnia 2017r., w półfinale z 19 drużynami z Poznania i powiatu poznańskiego. Wielkie pisanie półfinałowego testu odbyło się na Stadionie INEA. Uczniowie przez 70 minut rozwiązywali zadania do lektur „Bohaterski miś” i „Tomek na Czarnym Lądzie”. Po zakończeniu testu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wyróżnione zostały także najaktywniejsze szkoły, a na zakończenie uczestnicy półfinału zwiedzili Stadion INEA. Na wyniki zmagań półfinałowych czekaliśmy bardzo długo, ale było warto! Nasze uczennice z klas II i III zajęły drugie miejsce w Wielkopolsce, zdobywając 92 punkty na 100 możliwych. Zwycięska drużyna, czyli Michalina, Martyna i Wiktoria znalazła się w gronie 22 finalistek z prawie 500 szkół i bibliotek z całej Polski. Drugi nasz zespół osiągnął trzeci wynik w Wielkopolsce, jednak nie udało im się zakwalifikować do finału. 27 maja reprezentowały nas w ogólnopolskim finale Wielkiej Ligi Czytelników w Katowicach. Dziewczynki wykazały się wielką znajomością książki finałowej, zdobywając 100% punktów. W dogrywce, niestety, zabrakło im szczęścia w rozwiązywaniu testu na czas i nie znalazły się na podium. Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym wspaniałym czytelniczkom!


Dzień Patrona Szkoły – 97 rocznica urodzin św. Jana Pawła II
18. 05. 1920 – 18. 05. 2017

18 maja 2017 roku społeczność Szkoły im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym obchodziła uroczysty Dzień Patrona. Wszystkie zajęcia szkolne były tego dnia skoncentrowane wokół osoby naszego wielkiego rodaka–Jana Pawła II. Od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera, a eleganckie stroje uczniów podkreślały doniosły charakter tego dnia. Na dzieci czekały liczne atrakcje, które wypełniły cały dzień zajęć. Dzieci z klas 0–III rozwiązywały rozmaite karty pracy, których rozwiązania zaznajamiały ich z życiorysem Patrona. Ponadto w każdej z klas odbywała się projekcja filmu poświęconego jego osobie. Starsze dzieci z klas IV – VI obejrzały film: „Karol, który został świętym”, brały udział w zajęciach integrujących grupę oraz zajęciach sportowych uwzględniających charakter naszego święta. Dodatkowo uczniowie tych klas brali udział w Szkolnej Grze Terenowej, w czasie której, przemierzając szkolne korytarze, poznawali historię naszej szkoły oraz życie Patrona. Starsi i młodsi brali udział w uroczystym Apelu, a wydarzeniem, które w sposób szczególny połączyło wszystkich była pamiątkowa fotografia uczniów szkoły. Wszyscy z żółtymi i białymi kartkami utworzyli na boisku napis upamiętniający lata życia Papieża Polaka. Jednak największym owocem tego dnia jest dobro, jakim dzieliliśmy się tworząc kartki z życzeniami na Dzień Dziecka dla dzieci z Marzycielskiej Poczty. Każdy uczeń tworzył kartkę lub pisał list do wybranego dziecka, w którym dzielił się dobrym słowem, uśmiechem, radością. Uroczystym zakończeniem naszego święta szkoły była Msza święta, celebrowana w kościele parafialnym w Tarnowie Podgórnym, której przewodniczył-ksiądz Szymon Czarnasiak. Jego dobre słowo stało się  umocnieniem dla naszego ducha. Wszystkie zadania wykonywane tego dnia były powodem naszej wspólnej radości, a trzeba cieszyć się również tym, że nie tylko humor, ale i pogoda nam dopisała. Wszystko to sprawiło, że ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wszystkim za wszystko – DZIĘKUJEMY.


Projekt edukacyjny pt. „Wielka Granda w Rio Grande”

„Wielka Granda w Rio Grande” jest westernem stworzonym przez Uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II: Piotra Krzyżańskiego, Michała Szała, Nikoli Perz i Julii Teska, Rodziców, Nauczycieli oraz Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym. Film opowiada historię prosto z Dzikiego Zachodu. Dlaczego Dziki Zachód? Bo na Dzikim Zachodzie każdy chłopiec czuje się jak mężczyzna, a każda dziewczynka czuje się jak prawdziwa kobieta. Tam też dobro wygrywa ze złem.Idea powstania filmu zrodziła się w głowach dwóch nauczycielek Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym: Agnieszki Teska–Kulczyńskiej oraz Barbary Drab. Warto realizować marzenia, zwłaszcza te dziecięce. Marzeniem naszych uczniów było stać się kowbojami. Stworzyliśmy scenariusz, wybraliśmy miejsce, dobraliśmy stroje… w ten oto sposób powstał nasz film…. Jednak najważniejsze w tym przedsięwzięciu była wspólna droga do osiągnięcia celu przez dzieci, rodziców i nauczycieli. W takiej scenerii i w takim kontekście sytuacyjnym słowo „integracja” nabrało innego znaczenia. Integracja w naszym westernie stała się symbolem wspólnego sukcesu, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz radości. Po zakończeniu projektu, wysłaliśmy film na konkurs organizowany przez Festiwal Filmów nieCodziennych i UDAŁO SIĘ! 12 maja 2017 r. zostaliśmy zaproszeni na premierę ośmiu wybranych filmów (w tym naszego), które później oceniane były przez profesjonalne jury. Wspaniale było zobaczyć owoc naszej pracy na wielkim, kinowym ekranie, ale jeszcze więcej satysfakcji sprawiło nam poznanie twórców i aktorów innych filmów, którzy byli tak samo zaangażowani. Podczas finału zdobyliśmy aż dwie nagrody oraz otrzymaliśmy wspaniałe medale, które będą zawsze przypominały nam o tym cudownym i wzruszającym wydarzeniu.


Wielkanocna akcja pt. Uszyj Zajączka

05.04.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się podsumowanie akcji pt. Uszyj Zajączka. Uczniowie wraz ze swoimi rodzinami mieli za zadanie zaprojektowanie i uszycie zajączka, który również brał udział w konkursie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej, ponieważ udało się zebrać aż 105 wyjątkowych zajączków, które znalazły nowy dom i właścicieli. Wszystkie prace zostały zaprezentowane podczas Wielkanocnego Kiermaszu, a ich ekspozycja wzbogacona została wspaniałymi dekoracjami stworzonymi przez nauczycieli i dzieci. W „Zajączkowie” pojawił się kolorowy, przestrzenny domek z kartonu oraz oczywiście „Zajączkowa rodzina”. Klasy chętnie przychodziły, żeby podziwiać przygotowane rzeczy i zakupić pluszowego, uszatego przyjaciela. Dochód ze sprzedaży zajączków wyniósł 1190 zł i zostanie on przekazany na potrzeby naszych uczniów.


Szkolne rekolekcje wielkopostne
„Mali odkrywcy wielkich tajemnic”

W dniach 3-5 marca w szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadziły Siostry nazaretanki z Warszawy s. Rozmaria i s. Augustyna. Zajęcia dla dzieci prowadzone były w trzech grupach wiekowych, w klasach O – II, III – IV i V – VI. Tematem przewodnim była setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Siostry w sposób atrakcyjny prowadził swoje konferencje – uczniowie słuchali słów Pisma Świętego, śpiewali, brali udział w scenka przybliżających spotkanie Matki Bożej z dziećmi w Fatimie. Wszyscy doświadczyli spotkania z Jezusem i Jego Matką, którą uroczyście podczas rekolekcji przyjęliśmy i uznaliśmy za naszą Matkę. Uczniowie podczas rekolekcji mogli obejrzeć w poszczególnych grupach wiekowych ciekawe filmy: „Fatima”, „Tajemnica Dzikiego Boru” i „Marcelino chleb i wino”. Natomiast podczas zajęć w salach lekcyjnych wykonywali różne prace np. kolaże, pisali listy do Maryi, wykonywali przepiękne kwiaty, które ofiarowali Matce Bożej, która zagościła na czas rekolekcji w naszej szkole. Starsi uczniowie wybrali się w magiczną podróż i poznawali różne sanktuaria na świecie oraz przesłanie jakie pozostawiła dla nas Maryja. Na zakończenie odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Prezbiter Proboszcz Adam Prozorowski. Był  to czas szczególnie ważny dla wszystkich uczniów-czas refleksji i zastanowienia nad własnym życiem, nawet takim, które jeszcze bardzo krótko trwa.


Kreatywna szkoła

05.03.2017 r. grupa „Odyseuszy” pod przewodnictwem trenerów p. Barbary Drab oraz p. Katarzyny Zatoki, reprezentowała Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym na 26 Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu, czyli największym w Polsce konkursie kreatywności dla dzieci. Przygoda z Odyseją w naszej szkole rozpoczęła się w październiku 2016 r., kiedy na potrzeby konkursu utworzona została siedmioosobowa grupa. Uczniowie spotykali się co tydzień na zajęciach dodatkowych prowadzonych w ramach szkolnego wolontariatu przez trenerów – nauczycieli, którzy przeszli niezbędne szkolenie. Specjalnie skonstruowane zajęcia miały na celu rozwijanie pokładów kreatywności uczniów. Podczas spotkań dzieci zmagały się z rozwiązywaniem problemów słownych, manualnych, a także słowno–manualnych, a tym samym rozwijały kompetencje, które miały zostać wykorzystane podczas tzw konkursu spontanicznego. Na zajęciach dzieci uczyły się myślenia niestandardowego, przez co rozwijały wyobraźnię i mobilizowały się do twórczych rozwiązań. Ponadto uczniowie zmierzyli się z jednym z pośród pięciu problemów długoterminowych pt. Robota dla dziwnobota, polegającym na przygotowaniu 8 minutowego występu wymagającego skonstruowania robota, który wykona cztery prezentowane przez uczestników czynności. Dzieci samodzielnie stworzyły scenariusz, scenografię, zbudowały zdalnie sterowanego robota, przygotowały i wykonały piosenkę oraz zadbały o wszystkie szczegóły bez pomocy osób trzecich. Taka właśnie jest idea Odysei Umysłu, dlatego wszelka pomoc z zewnątrz nie jest możliwa, a dzieci oceniane są za samodzielność, zaangażowanie i uczciwość. Konkurs zwieńczony został wspaniałą imprezą, podczas której uczestnicy mogli m.in. przypomnieć sobie najlepsze chwile z konkursu na podstawie przygotowanej prezentacji zdjęć, a także spotkać maskotkę Odysei Umysłu–słynnego Omera. Uczniowie rozpoczęli i zakończyli zmagania na etapie regionalnym w Poznaniu, którym towarzyszyły ogromne emocje zarówno dla dzieci, trenerów, jak i rodziców. Warto podkreślić, iż dla dzieci był to debiut w tego typu konkursie i pierwsza możliwość doświadczenia na własnej skórze emocji związanych z występem. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte w tym roku, zaprocentują w kolejnej edycji. Warto pamiętać, iż w Odysei Umysły nie ma przegranych, ponieważ dzieci poprzez zajęciach przygotowujące do konkursu – zyskują niezwykłe umiejętności, których nikt im nie zabierze. Potrafią bowiem współpracować, podejmować decyzje, improwizować i wybierać najkorzystniejsze rozwiązania. Nauczyli się doceniać i szanować umiejętności poszczególnych członków drużyny, a przy tym doskonale się bawili.


Warto trafić do szkolnej biblioteki!

Czy wiecie jak trafić do szkolnej biblioteki? Korzystając z instrukcji napisanych przez uczniów z klas IV-VI, traficie bez kłopotu. W grudniu 2016r. rozstrzygnięto biblioteczny konkurs na najciekawszą instrukcję. Jury konkursowe oceniało estetykę wykonania i zgodność prac z podanymi wcześniej kryteriami. Zdecydowanie zwyciężyła Joanna Kolasińska z klasy Vc. W grudniu w szkolnej bibliotece odbyła się kolejna już edycja BŁYSKAWICZNEGO KONKURSU MIKOŁAJKOWEGO. Tegoroczny konkurs był wyjątkowy, bo nagrody dla laureatów wręczał prawdziwy Mikołaj–przedstawiciel firmy Amazon. Do rozwiązywania tajemnic Mikołajka, bohatera serii książek, zaprosiliśmy uczniów klas III-VI. Gratulacje i słowa uznania należą się Piotrowi Olszyńskiemu z klasy IIIa; pokonał między innymi uczniów klas VI i zajął I miejsce. Dziękujemy sponsorowi konkursu, firmie Amazon, dzieciom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.


VII edycja turnieju „Tarnovia Gool Cup”

21 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym odbył się VII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne „Tarnovia Gool Cup”. W rozgrywkach wzięło udział siedem zespołów złożonych z zawodników urodzonych po 2006 roku: Akademia Reissa, dwie drużyny GKS Tarnovia, Korona Zakrzewo, KS Canarinhos Skórzewo, Szkoła Futbolu Marcina Drajera oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Szkoły Futbolu Marcina Drajera, która pokonała w finale Akademię Reissa. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Korony Zakrzewo. Reprezentacja Szkoły Podstawowej zajęła piąte miejsce. W całym turnieju wystąpiło 66 zawodników, którzy zdobyli łącznie 72 bramki. Przyznano nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika (Bartosz Konieczny), najlepszego bramkarza (Adam Górski) oraz dla najlepszego strzelca (Adam Korecki). Specjalne upominki otrzymali także najmłodsi zawodnicy urodzeni w 2008 roku: Antoni Goderski (SF Marcina Drajera) i Szymon Kęciński (SP Tarnowo Podgórne), a także jedyna dziewczynka, która wystąpiła w turnieju – Jagoda Cyraniak (Korona Zakrzewo).
Serdeczne podziękowania należą się patronowi turnieju, Wójtowi Gminy Tarnowo Podgórne i firmie Alter za ufundowanie nagród dla uczestników oraz Pani Zofii Zander za pyszne drożdżówki, które mogli skosztować zawodnicy i trenerzy.


Wszystkie Kolory Świata – IV edycja

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym włączyła się do udziału w kampanii-WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, wspieranej przez Ambasadora Dobrej Woli UNICEF-Majkę Jeżowską. Udział w projekcie miał na celu kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury oraz pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. W ramach akcji uczniowie przygotowali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te były niezwykłe, ponieważ symbolizowały pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich posiadała swoją tożsamość. Dzieci same wybierały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określały kolor skóry, strój, a także imię i wiek, co umieszczone zostało w akcie urodzenia. Laleczki zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole KIERMASZU LALECZEK. Każdy z zaproszonych gości mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli. Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi, że zebrana przez naszą szkołę kwota darowizny w wysokości 920 zł umożliwi zakup 92 szczepionek przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie życia. Projekt zachęcił i dużych i małych do pomocy oraz otworzył serca na potrzeby innych. Tak niewiele – może zdziałać tak wiele! Z niecierpliwością wyczekujemy następnych edycji akcji pt. WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.


Szlachetna paczka

Z radością informujemy, że ogólnopolska akcja charytatywna Szlachetna Paczka realizowana w naszej Szkole została pomyślnie zakończona. Dzięki naszemu wspólnemu działaniu, kolejna Rodzina otrzymała mądrą, potrzebną pomoc. Nasza paczka to nie tylko wsparcie materialne, to także motywacja dla Rodziny do walki z codziennymi trudnościami i informacja: Jesteście dla nas ważni. Wielkie zaangażowanie całej społeczności szkolnej przyczyniło się do spełnienia wszystkich potrzeb i marzeń wybranej przez nas Rodziny – Pani Katarzyny i jej dwójki dzieci: 6-letniej Marysi i 7-letniej Małgosi. Dziękujemy za otrzymane na ten cel fundusze uzyskane przez Radę Rodziców podczas Kiermaszu Świątecznego –362 zł (10% wartości od zebranej kwoty). Dzięki Państwa hojności podczas akcji piernikowej z okazji Światowego Dnia Wolontariatu oraz Dnia Mikołajkowego zebrano 1645 zł. Udało się zakupić kuchenkę gazową, która była jedną z najpilniejszych potrzeb rodziny! Ponadto Rodzinie zostały przekazane artykuły spożywcze i szkolne, środki czystości, odzież i obuwie, zabawki, książki oraz słodycze – łącznie aż 45 pięknie zapakowanych paczek!


Kiermasz świąteczny


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka zorganizowała konkurs promujący czytelnictwo pod hasłem „Z książką mi do twarzy”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu, uczniowie klas I-III oraz IV-VI, mieli bardzo ciekawe pomysły na zdjęcia oraz prace plastyczne wykonywane różnymi technikami. Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe i zgodne z tematyką konkursu, dlatego jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie. Wystawę prac konkursowych oglądać można przed biblioteką szkolną. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych.


Powrót na podium po 6 latach

Gablota z pucharami w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II wzbogaciła się o kolejną piękną nagrodę. Zawodnicy Naszej Szkoły spisali się na medal, ZŁOTY MEDAL. Umiejętnie wykorzystywali swoje zalety, cierpliwie oraz dokładnie grali w Bocci. Wszystkie te cechy przydały się reprezentantom w składzie: Zuzanna Wentland, Iwona Dziamska oraz Aleksander Hański z klasy 6 C. W finale, gdzie po zaciętym boju z WTZ PROMYK wygrali aż i zaledwie jednym punktem! Tym samym po 6 latach–wygrana w pierwszym Jesiennym Turnieju Integracyjnym w Bocci o puchar Wójta Tarnowa Podgórnego – statuetka za I miejsce zostaje w murach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II! Coroczny Turniej sprawnie i smacznie zorganizowała wspaniała grupa ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „ROKTAR” przy współudziale Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II reprezentowanej przez Panią Dyrektor Marię Stachowiak, wolontariuszy z klas szóstych oraz dwóch drużyn z klasy 6 C.


Zwycięski Kacper!

Reprezentant Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym, KACPER BURZYŃSKI z klasy 6C, w dniu 22.11.2016 roku wybrał się na Powiatowe Mistrzostwa w Warcaby do Bnina. Jechał na miejsce z dozą nieśmiałości–na szczeblu gminnym zajął miejsce tuż za podium. Czuł respekt do rywali, ale cierpliwość, opanowanie, wysoka umiejętność gry w warcaby i troszkę szczęścia pozwoliły na 5 wygranych meczy oraz 2 remisy, uzyskując tym samym  I miejsce w Turnieju Powiatowym!!! Wygrał  mimo, że w stawce byli groźni rywale–zeszłoroczni uczestnicy mistrzostw Polski w warcabach. Chwała mu za walkę, bo była bardzo zacięta i wyrównana, a będąc samotnym zawodnikiem  z Szkoły Podstawowej im.  Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie. Z dumą informujemy, że Kacper Burzyński zakwalifikował się do Finału Wojewódzkiego w Warcabach.


Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

10 listopada 2016r. reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wzięła udział w gminnych eliminacjach do turnieju „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Zawody zostały rozegrane na boisku w Przeźmierowie w dwóch kategoriach wiekowych-dla zawodników z rocznika 2005/2006 oraz  2007/2008. W obu kategoriach Nasza Szkoła wystawiła swoją reprezentację. Rozgrywki rozpoczęli młodsi chłopcy. W tej kategorii wystąpiły drużyny ze szkół z Przeźmierowa, Baranowa, Lusowa i Tarnowa Podgórnego. Nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie trzy rozegrane mecze. Strzelili  imponującą liczbę 30 bramek, tracąc  tylko jedną! Tym samym zespół awansował do dalszej rundy rozgrywek. Powodzenia! W starszej kategorii do eliminacji przystąpiły dwie drużyny z Baranowa, po jednej z Lusowa oraz Tarnowa Podgórnego. Nasz zespół po wysokim zwycięstwie w pierwszym meczu z drużyną Akademii Pitagorasa, musiał, niestety, uznać wyższość rówieśników z Lusowa, przegrywając 1:2, aby w ostatnim meczu ponownie wygrać wysoko z  drużyną z Baranowa. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Lusowa. Nasza drużyna uplasowała się na miejscu drugim.


Wybory do Samorządu Szkolnego

Dnia 23.11.2016r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Po sprawnym przeliczeniu głosów przez komisję wyborczą składającą się z reprezentantów  klas  piątych i szóstych, wyłoniono nową  gotową do pracy radę SU.


Poznańska Pyra

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym uczniowie z klas 0-III realizowali projekt edukacyjny pt. Poznańska Pyra. Podczas zajęć lekcyjnych dzieci wykonały różnorodne zadania, dzięki którym bliżej poznały symbol Poznania tzw. poznańską pyrę. Uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę na temat historycznego pochodzenia ziemniaka. Poznali jego budowę, a także wartości odżywcze. Dowiedzieli się wiele ciekawostek na jego temat. Ziemniak posłużył do wykonania wspaniałych prac plastycznych i technicznych oraz był wykorzystany podczas zabaw ruchowych m.in. do „sadzania” ziemniaków. Największą frajdę sprawiło dzieciom szukanie ziemniaków i przyrządzanie z nich pysznych potraw. Uczniowie mieli również możliwość wykonania wielu ciekawych doświadczeń z ziemniakiem w roli głównej. Na koniec każdy uczestnik projektu wykonał ORDER UŚMIECHNIĘTEGO KARTOFELKA.

Podsumowanie projektu poznańska pyra (link do pliku .docx)


Początek roku szkolnego

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO przyniósł wiele atrakcji wychowankom SPTP. Uczniowie mogli się zapisać na liczne koła zainteresowań oraz wziąć udział w rozwijających ich  talenty konkursach. Już w pierwszym miesiącu nauki z okazji Dnia Języków Obcych każda klasa  miała możliwość przyłączenia się do obchodów tego szczególnego dnia. Dzieci przygotowały flagi wylosowanych przez siebie krajów, poznały zwroty grzecznościowe w języku tego kraju, stworzyły arcyciekawe prezentacje związane z życiem ludzi danego państwa. Dzieci z radością witały się po niemiecku, białorusku, hiszpańsku czy angielsku. Projekt przybliżył naszym uczniom codzienność w krajach Unii Europejskiej (i nie tylko!) Uczniowie zerówek, klas pierwszych, drugich i trzecich przygotowały z nauczycielami języka angielskiego wystawę-zagadkę pod hasłem: Kolej na Europę. Każda klasa wykonała jeden wagon w kolorach flagi wylosowanego kraju. W wagonikach umieszczono także zwroty grzecznościowe typu: Dzień dobry, miłego dnia, proszę itp. Należało rozpoznać flagę lub kraj. Zwieńczeniem projektu była  przygotowana przez uczniów klas 4-6 kolorowa wystawa plakatów na temat wybranych państw Europy. W dniach od 26 do 28 września uczniowie  uczestniczyli w lekcjach kulturoznawczych na temat Europy, ubrani byli w barwy flagi wylosowanego państwa. Była też okazja, aby zaprezentować swoją wiedzę! Celem święta jest zachęcenie do nauki języków w celu większego, wzajemnego zrozumienia. Z kolei 22.09.16 odbyło się  po raz szósty Święto Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy tym, którzy zdobyli tytuł i medal Mistrza Tabliczki Mnożenia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym. Na szczególne gratulacje zasługuje klasa VIa, w której tytuł Mistrza zdobyły aż 24 osoby na 27 w klasie. Drugie miejsce w rankingu klas zajęła klasa VId, a trzecie Vd. Wszystkim klasom jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy już teraz do wspólnej zabawy za rok!


Inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny. Wypoczęci po wakacyjnym szaleństwie, pełni zapału do pracy uczniowie i ich nauczyciele powrócili między szkolne mury. Dziewczęta i chłopcy zostali powitani przez dyrektora szkoły p. Marię Stachowiak oraz przez Przewodniczącą Rady Rodziców p. Anetę Sobczak. Następnie, już w swoich klasach, spotkali się ze swoimi wychowawcami. Rozpoczęcie roku było szczególnie przeżywane przez najmłodszych uczniów z klasy pierwszej i z oddziału przedszkolnego, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z naszą szkołą. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy sił i ochoty do twórczej pracy.